Case Studies

Empower wireless leadership rather than prospective experiences. Energistically myocardinate clicks-and-mortar testing procedure products.
Duodenal Switch

Duodenal Switch

Duodenal Switch (DS) obezite tedavisi için kullanılan bir cerrahi prosedürdür. Bu yöntem, hem mide hacminin azaltılmasını hem de bağırsakların yeniden yönlendirilmesini içerir.

Roux en Y Gastric Bypass (RYGB)

Roux en Y Gastric Bypass (RYGB)

Roux-en-Y Gastric Bypass (RYGB), obezite tedavisi için kullanılan bir cerrahi prosedürdür. Bu yöntemde, mide küçültme ve bağırsakları yeniden yönlendirme işlemi yapılır. Bu sayede hem mide hacmi azaltılır hem de besinlerin emilimi azaltılır.

MİNİ – GASTRİC Bypass (MGB)

MİNİ – GASTRİC Bypass (MGB)

Mini-Gastric Bypass (MGB), obezite tedavisi için kullanılan bir cerrahi prosedürdür. Bu yöntemde, mide küçültme ve bağırsakları yeniden yönlendirme işlemi yapılır. MGB, diğer obezite cerrahi prosedürlerine göre daha az invaziv bir yöntemdir.

GASTRIC BYPASS

GASTRIC BYPASS

Gastric bypass, obezite tedavisi için kullanılan bir cerrahi prosedürdür. Bu prosedürde, mide küçültme ve bağırsakları yeniden yönlendirme işlemi yapılır. Bu sayede hem mide hacmi azaltılır hem de besinlerin emilimi azaltılır.

MİDE KELEPÇESİ (Gastric Bant)

MİDE KELEPÇESİ (Gastric Bant)

Mide kelepçesi, obezite tedavisi için kullanılan bir cerrahi prosedürdür. Bu prosedürde, midenin üst kısmına bir kelepçe takılır ve mide hacmi azaltılır. Bu sayede kişi daha az yemek yiyebilir ve kilo kaybı sağlanır.

MİDE BALONU

MİDE BALONU

Mide balonu ameliyatı, kilo vermek amacıyla yapılan bir cerrahi prosedürdür. Bu prosedürde, midenin içine bir balon yerleştirilir ve bu balonun genişlemesiyle mide hacmi azaltılır, dolayısıyla kişi daha az yemek yiyebilir. Bu yöntem, obezite ile mücadele etmek isteyen bireyler için bir seçenek olarak düşünülebilir.

TÜP MİDE AMELİYATI (Sleeve Gastrektomi)

TÜP MİDE AMELİYATI (Sleeve Gastrektomi)

Obezite, günümüzde birçok insanın karşılaştığı yaygın bir sağlık sorunudur. İlerleyen teknoloji ve modern yaşam tarzı nedeniyle, obezite oranları dünya genelinde hızla artmaktadır. Obezite, ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir ve kalp hastalığı, diyabet, yüksek tansiyon, uyku apnesi ve diğer birçok hastalığın riskini artırabilir.

× Whatsapp