Case Studies

Empower wireless leadership rather than prospective experiences. Energistically myocardinate clicks-and-mortar testing procedure products.
GÜLÜŞ TASARIMI

GÜLÜŞ TASARIMI

Gülüş tasarımı, insanların sosyal hayatta ve fotoğraf eşliğinde daha iyi görünme isteği ile beraber hızla popüler hale gelen bir diş hekimliği uygulamasıdır.

DİŞ ÇÜRÜK TEDAVİLERİ

DİŞ ÇÜRÜK TEDAVİLERİ

Dişte meydana gelmiş çürüklerin temizlenmesi ile oluşan boşluğun ya da kırıkların oluşturduğu madde kayıplarının düzeltilerek, hazırlanan boşluğun (kavitenin) yapay bir dolgu malzemesi ile doldurulmasıdır.

ENDODONTİ (Kanal Tedavisi)

ENDODONTİ (Kanal Tedavisi)

Bu resim, tedavi edilmezse çürüğün nasıl ilerleyeceğini ve dişin sert dokularına ve pulpasına nasıl zarar vereceğini göstermektedir. Eğer çürük başlangıç halindeyken tedavi edilirse küçük bir dolguyla problem çözümlenecektir. Eğer çürüğün ilerlemesine izin verilirse kök kanal tedavisi gerekli olacaktır.

ÇENE EKLEMİ PROBLEMLERİ

ÇENE EKLEMİ PROBLEMLERİ

Halk arasında çene çıkması, çenenin kilitlenmesi, çeneyi açarken ağrı, çeneyi açarken kayma gibi belirtilerle anlatılan çene ve eklem rahatsızlıklarının çeşitli sebepleri vardır. Eklem sorunları, çene eklemlerinin tam açılmama, hiç açılmama, çene açıldıkça yerinden çıkma gibi fonksiyon bozukluklarını kapsar.

PEDODONTİ (Çocuk Diş Hekimliği)

PEDODONTİ (Çocuk Diş Hekimliği)

Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği), 0-15 yaş arası çocuklarda, koruyucu diş hekimliği uygulamaları ile başlayarak her türlü süt ve daimi diş tedavileri, diş travmaları ve tedavilerini uygulayan bir bilim dalıdır.

ORTODONTİK OPERASYONLAR

ORTODONTİK OPERASYONLAR

Ortodontistler, 5 yıllık diş hekimliği fakültesini bitirdikten sonra, 4-6 yıl Ortodonti uzmanlığı veya Ortodonti doktora programını tamamlamış ve Ortodonti alanında tez çalışması yapmış kişilerdir. Fonksiyonel çene ortopedisi, ağız dışı apareyler ve sabit tel tedavileri uygulamak konusunda uzmanlaşmış kişilerdir. Ortodontik tedaviler, ortodontistler tarafından uygulanmalıdır.

CERRAHİ OPERASYONLAR

CERRAHİ OPERASYONLAR

Ağız ve çene cerrahisi, yumuşak doku ve dişlere bağlı kistler, tümörler gibi patolojileri (apikal rezeksiyon), diş ve çene kırıklarının tedavisini, çene kemiği içinde gömülü kalmış dişlerin çıkartılması veya sürdürülmesi, gerektiğinde protez yapımına yardımcı olmak için ağız içindeki sert ve yumuşak dokularda yapılan düzeltmeleri içerir.

DİŞ ETİ TEDAVİLERİ

DİŞ ETİ TEDAVİLERİ

Periodontoloji, dişeti hastalıkları ve tedavisini içeren bir diş hekimliği branşıdır. Periodontal kelimesi, dişin çevresi anlamına gelmektedir. Gingiva ise, dişeti demektir. Dişeti iltihabı için kullanılan terimler “gingivitis” ve “periodontitis”dir.

DİŞ BEYAZLATMA

DİŞ BEYAZLATMA

Her insanın nasıl ten rengi, göz rengi varsa, aynı şekilde diş rengi de vardır. Dişin rengi, ırka yaşa ve bulunduğu coğrafik bölgeye göre değişiklikler gösterir. Örneğin; siyahi ırkın dişleri bembeyaz iken beyaz ırkın dişleri daha sarıya yakın bir tondadır. Farklı nedenlerle de dişlerimizin rengi koyulaşabilir.

× Whatsapp